Klavír pre deti

Vedci zistili, že už dieťa v maternici vníma rôzne vzruchy a hudbu. Môže dokonca dopomôcť dieťaťu upokojiť sa. Keď sa dieťatko narodí zvyčajne mu spievame známe uspávanky, ktoré mu dopomáhajú zaspinkať.

I v staršom veku milujú deti hudbu, zo začiatku sú to len hračky, ktoré napodobujú skutočné nástroje. Môžu to byť napríklad klávesy, ktoré po stlačení vydajú zvuk nejakého zvieratka alebo základného tonu.

V neskoršom veku sa deti pripravujú na skutočnom klavíri, ktorý je im prispôsobený. Kedy sa deti mali začať učiť na klavíri? Vo všeobecnosti by ste mali dieťatko učiť na klavír v 5 alebo v 6 rokoch, čím skorej tým lepšie. Veľa rodičov v dnešnej dobe nevie hrať na hudobnom nástroji alebo nemá na dieťa čas. Preto vyhľadávajú pomoc hudobných škôl, ktoré dieťa naučia základné noty a rozoznávať rozličné tony.

Ktorý klavír by ste pre dieťa mali vybrať? Je to rôzne zvyčajne sa v dnešnej dobe nekupuje klavír podľa kvality, ale skôr ceny. Najčastejšie sa kupujú piana, ktoré sú do bytu tou najlepšou formou a dajú sa domácnosti prispôsobiť. Takzvané krídlo, ktoré sa preukazuje hlavne svojou noblesnosťou a veľkosťou. Tieto hudobné nástroje sú zvyčajne najdrahšie a kupujú si ich hlavne do rodinných domov ako dekoráciu, ale vidieť ich môžete i v noblesnejších hoteloch, či v koncertných sálach.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Detský klavír a označený , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.