Klavír od Steinway

Firma Steinway je už na trhu od 70. rokov 19 storočia a i doteraz má, čo svojím zákazníkom ponúknuť. Firma sa preslávila hlavne vďaka svojimi kvalitnými, nadčasovými a trvanlivými klavírmi. Doteraz firma vlastní viac ako 100 patentov na konštrukciu klavíra a prevedenie mechaniky.

Klavíri vyrábajú len z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré niekoľko rokov dozrievajú a prechádzajú niekoľkými kontrolami. Navyše, výroba klavírov je ojedinelá pretože podiel ručnej práce tvorí až 80%. Sú prispôsobené hlavne na veľkú záťaž, dokážu zniesť náročné koncerty pričom zvuk klavíra je dokonalý. Vďaka vysokej kvalite sa na klavíri, málokedy vyskytnú vady.

Nástroje sa hlavne vyznačujú kvalitným tónom, ktorý je vyrovnaný v akomkoľvek priestore, čo je pre tento klavír ojedinelé. Klavíri sa neuplatňujú len pri hraní klasickej hudby, ale i hudby z iného súdku ako je napríklad Jazz, či Rock. Keď sa osobne pozriete na klavír, určite vás zaujme moderný dizajn, lesklý čistý povrch a nekompromisnú farbu.

Určite si všimnite detaily, ktoré sú dokonalé a prekvapia i toho najnáročnejšieho virtuóza. Dnes sa dá získať i označenie Steinway Artist. Ako prvý získal toto ocenenie legenrárny Anton Rubinstain v roku 1872. Od tejto doby sa Steinway Artist rozšírili – jedná sa hlavne o špičkových umelcov, ktorí vlastnia klavíri značky Steinway.

Okrem toho využívajú klavíri i na svojich koncertoch. Dnes môžete značku poznať i pod názvom Steinway & sons.

Komentáre sú uzavreté.